Mir se erdhët në xCoDeZz

United states of Albania

Krijo nje Llogari ose kyqu per te Vazhduar ne Forum

Kyçu - Login

Emri Juaj:

Fjalëkalimi:

Qëndro i identifikuar:

Nuk jeni ende anetar? Regjistrohu!


You are not connected. Please login or register

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 2 of 6]

26 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 4:07 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Bjondinat...

Dy bjondina pi kqyrin ni film en televizor.
Pa njo pa dy njona qohet e nal televizorin e i thot shoqes:
Pi nali pak se pe shkoj deri n’baj e nuk pe du me m’ik kurgjo.

27 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 4:07 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Polici dhe Autobusi

Ni gru pi pret autobusin bashk me djalin e vet 6 vjeç, e ngat ksej grus edhe ni polic e pritke autobusin.
Masi qe u vanu autobusi ky djali pi vet nonen e vet: Pse u vanu autobusi?
Paj u bo pa la e shoferi viq shkoi mi la e kthehet fill.
Edhe pak djali i merziten tu prit e vet nonen:
Shka u bo hala s’erdh? - Qe se viq shkoj mi ndrru gumat e vjen? U munoke mi mashtrru kjo djalin.
Kur e Nivi polici e kapi nervoza e tha: Ah nonen shoferit po a bash qetash gjeti mi la autobusin a?

28 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 4:08 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Kasino

Dy shok dalin pi kasinos, njoni viq me brek e qetri cullak.
Viq ni san ta pranoj, i thot ky qe osht cullak, me tvertet pi din kohen kur duhesh mi nal ponten.

29 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 4:08 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Amerikani e shkau

Ishin kon tu fol ni amerikan edhe ni shka (serb). Amerikani pi thot:
N’ma kallxofsh ni rren me t’shpejt pe ti fali 10 dollar.
Un jom qen, pi thot shkau.
Hupe. Rren thash.

30 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 4:08 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Kontratat

Ni menaxher i Coca Cola`s shkon te papa edhe ja ofron 100.000$ nese lutjen Buken tonë të përditshme falna sot mi kthy ne Coca Cola-n tone të perditshme falna sot. Sekretari i Papes kurqysh nuk pranon, ky tipi ja rrit oferten en 200.000$... 500.000$ apet sekretari kundër. Dikur i thot:
Per 1.000.000$ mes em ndrro.
Shef, kur na kalon kontrata me furren e bukes?

31 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 4:08 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Puntori i nëndetses

Dy t’burgosen pe bisedojin: Për shka t’kan denu? Pe vet njoni.
Paj e kom thy ni dritare en pun.
Po a, e ku ki punu?
En nëndetse.

32 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 4:09 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Paret e njejta

Per shka t’shtin n’burg? Pi vet ni i burgosen shokin e dhomes
Palidhje, en gjyq em than kishe shteti pe prodhojke pare si t’miat.

33 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 4:09 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Pederi

Naluni se ju vrasim! Ju piskatshin polict do hejnave tu i njek po ata s’ju vnojshin veshin e viq ngajshin.
Naluni bre pedera! Desh plesi njoni polic pi nervozes...
Njoni nalet edhe ju thot shokve: Ikni ju se mu m’pa.

34 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 4:09 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Xhepi

Njoni shkon cullak en kafe dhe kur t’vjen kamarieri edhe masi qe ta merr porosin nuk ja dan syt.
Shka mi ki hap syt? E vet ky tipi cullak.
Jo viq pet kqyri ku munesh mi pas paret.

35 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 4:09 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Marko Van Basten dhe polici shiptar

Shkon Marko Van Basten n’Shipni edhe tu hec neper Tiran bjen en ni grop teper t’fell edhe lyp ndihm. Kalon ni polic edhe vet:
Kush osht bre?
Marko Van Basten.
30$ I thot polici nese don me dal.
E pse bash 30?
Se 10$ osht ndihma për person

36 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 4:10 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Sahati te na...

Ni turist pi vet njonin: Sa u bo sahati?
12 i nates.
Po a? Menova mes u bo ma shum!
Valla te na nuk bohet ma shum se apet pi 1-shit ja nis!

37 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 4:10 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Denimi

Ni gjykats pi thot ni plakit: Zotni je i denun 10 vjet.
Po un 88 i kam, ja nisi mu anku ky plaki.
Po mir de maj veq sa te jesh gjall se kur t’desish nuk t’majim mo.

38 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 4:10 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Sheji n’b**** dhe shokt e burrit

Burri pi thot grus vet:
Gru shum mir t’ka operu qaj kirurgi, ai sheji në b*** nuk osht ka t’dallohet mo?
Po mer e di. Krejt shokt tu qeshtu pem thojin.

39 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 4:10 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Polici

Ni polic i SHPK-s pi nal njonin e pi ngermohet:
O qorr a nuk pi sheh driten e kuqe n’semafor a?
Po mer burr po ty nuk t’pash.

40 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 4:11 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Supa dhe nona

Ni djal shaki ulet me honger buk me baben e vet. E kërkon supen e ja nisin mi qit syt lot pi supes nxet.
Pse pe kan? Pi thot baba i vet.
Mu kujtu nona e dekne.
Edhe baba i vet e kërkon supen e ja nisin mi qit syt lot.
Pse pe kan? Pi vet tash djali baben.
Mu kujtu nona jote se çfar kupili ma ka lon.

41 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 4:11 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Napoloni dhe Studenti

Njoni hin en provim edhe e vet profesori: Qysh e ka pas emnin mreti ma i suksesshëm francez?
Nuk e di! I përgjigjet studenti.
Napolon Bonaparta! Thot profesori.
Studenti niset me dal jasht.
Kah ja ki msy? E vet profesori.
M’fal se menova qe pi thirr kandidatin qeter.

42 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 4:11 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Shatorri

Ni qift del en piknik edhe naten flejin en shatorr. N’gjys t’nates e qon gruja burrin dhe pi thot:
Kqyr tenelt shka pe sheh?
Pi shoh honen, yjet thot djali ty desht mu bo romantik...
Mer trrullan a nuk pi sheh qe na kan vjedh shatorrin a?!

43 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 4:11 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Bukt e ftofta

Shkon ni fmij me ble buk edhe pi vet furraxhin:
A keni buk bajat?
Po.
E pse nuk pi gjuni?

44 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 4:12 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Nazmija e Avnija n’korze

Ishin kon Nazmija e Avnija edhe përnat dilshin n’korze. Ni dit bike shi edhe vendosen mi bo korzen en shpi. Ja nisin me shetit her knej her anej. Tu shetit Nazmija pe ja lidh shuplak Avnis.
Bohet nervoz Avnija: O biri i kurves , po shka t’bona qe ma hine?
I kthehet Nazmija: A nuk pi sheh ton ky milet tu shetit a? Mes shaj palidhje se e han edhe qetren

45 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 4:12 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Mullungat dhe shpija

Ni pijanec e nal njonin n’rrug edhe pi vet: Sa mullunga i kom en kry?
Pesë, i thot kalimtari.
Eh, d.m.th. edhe tre bandera i kom edhe mrriva n’shpi.

46 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 4:12 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Me komfor dhe pa komfor

Ni turist shkon mi marr ni dhom me qira edhe e vet ni puntore t’re qe punojke aty:
Qfar dallimi ka dhoma me komfor dhe pa komfor.
Ne dhomat pa komfor shërben gjyshja jeme! - I përgjigjet puntorja.

47 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 4:13 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Marrveshja

N’autobus hijin tre hejna edhe thojin:
Tash kena me ju marr paret edhe me ju dhunu. Kur shka me pa, krejt plaka autobusi.
Ni hajn qeter thot: Jo, viq paret pi marrim.
NUK E PATEM QESHTU MARRVESHJEN – piskaten plakat.

48 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 4:13 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
25-50

Goni kthehet pi shkolles i përgjaken.
A apet koket rreh a? - Po, me Ardianin.
A t’kom thon me nxheh deri n’50 para se mu përla? – I thot nona e vet.
Po, po Ardianit nona e vet i kish pas thon me nxheh deri n’25.

49 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 4:14 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Mosha e gjyshes

Gjyshe sa vjet i ki? – e vet mesa gjyshen.
Valla qaq shum mu kan bo sa nuk i di mo?
Po pse nuk pi kqyl n’blek, se n’blekt e mija shklun pi tli vjeqe deli n’katel.

50 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 4:17 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Puntort

Sa puntor punojin en sipërmarrjen e juj? – e vet polici financiar shefin e sipërmarrjes.
Viq ni e katerta – përgjigjet shefi.

     

Sponsored content   


View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 2 of 6]

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum