Mir se erdhët në xCoDeZz

United states of Albania

Krijo nje Llogari ose kyqu per te Vazhduar ne Forum

Kyçu - Login

Emri Juaj:

Fjalëkalimi:

Qëndro i identifikuar:

Nuk jeni ende anetar? Regjistrohu!


You are not connected. Please login or register

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 5 of 6]

101 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 5:34 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Sheji

Dy budall shkojin me zon peshqi edhe kan shum fat n’peshkim. Qysh jon tu peshku njoni qohet edhe kcen n’det edhe mas 20 sekondave apet del.
Shka deshte mër qe kceve?
Kceva e e bona ni X nër anije qe kur t’vijim nesër me dit peshqit qe jemi na.
Po a e din qe nesër kena me ardh me anije qeter?! – ja kthen budalla qeter.

102 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 5:34 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Qeni analfabet

Ni budall e vet ni koleg i veti:
Shka je ka rrin mërzitshëm?
Em hupi qeni.
Pse nuk pi qet n’gazet? - munohet mi nihmu kolega.
Nuk ja vlen se e kom qenin analfabet.

103 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 5:34 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Fija e qibritit

Kjo fije e qibritit kurqysh nuk pe dhezet.
E pse?
Nuk e di, po ma heret dhezi me t’paren.

104 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 5:35 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Dallimi

Njoni don me ja jap djalit t’vet ni leter mi postu edhe e vet për siguri:
A e din dallimin e postes me kontejner?
Jo.
Ani pra nuk pe ta jap letren mi qu n’post.

105 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 5:35 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Telefoni dhe vesht

Shkon ni dit boshnjaki n’pun me zavoja n’vesh. E shohin kolegt e s’ju rrihet pa e vet:
Shka ti gjet vesht?
Kurgjo mer, qysh kesh tu hekuros boni telefoni e e kapa hitin n’van te telefonit e u djega...
Po veshin qeter?
Thash ta thiri Ndihmen e parë.

106 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 5:35 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Kryt e boshnjakit

Bjen ni boshnjak pi katit t’10 me kry n’tok edhe pshton. I thojin gazetart:
Qysh osht e mundshme, a muNesh mi përsërit?
Po, viq nese m’garantoni qe apet bij me kry.

107 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 5:36 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Veshi

Ni mjeshtrit tu punu n’skele n’kat t’5-t ja kpusin pahiri veshin me motor-sharr edhe i bjen veshi posht.
Kqyrmani veshin qaty bre mes e kom? – ju thot puntorve qe ishin posht.
Hallakat, hallakat, dikur njoni e gjon ni vesh edhe i thot:
A mes osht qky? - Jo mer i jemi e ka pas edhe lapsin. – përgjigjet puntori.

108 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 5:36 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Kabrioleti

Dy budall dalin pi kerrit edhe masi qe i mshelin dyrt njoni thot:
Kuku na meten qilsat mreNa.
Pi thejim xhomen. – thot budalla qeter.
Jo mer.
Ani pra bon dishka ma shpejt se na ka met tavani i kabrioletit qel e osht ka don me ja nis shi.

109 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 5:36 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Deshira e budalles

I denojin tre vet me ka 20 vjet burg po para se m shti n’burg i vesin se qfar dëshire pe kan qef me ju plotsu. I pari lyp me ja qu ni gru n’burg, i dyti lyp me ja pru ni telefon e i treti qe ish budall e lyp ni cigare.
Shkojin qysh shkojin 20 vjet edhe i pari shkon n’shpi me ja 10 fmij, i dyti shkonme 1.000.000 $ se ka kry pun me telefon sa u kon n’burg e i treti sa t’del n’rrug e vet njonin:
A mes ki shkreps?

110 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 5:36 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Fija e mir

Ni budall e merr ni fije t’qibritit, nuk muNet mi dhez edhe e hup, e merr edhe njo qeter po as ata nuk muNet mi dhez, kur ta merr t’treten i dhez:
Qekjo koka e mir - menon budalla – qeta pi ruj.

111 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 5:37 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Nënshkrimi

Ni budallic shkon n’hotel edhe n’librin qe u duhke me nënshkru e shkrun ni “O”.
E pse nuk pi bon shejin „+“? – e vet recepcionisti.
Paj deri von qashtu e kom bo, po masi qe jom çkunorzu e kom marr apet mbiemnin e babes.

112 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 5:37 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Deshira e manjakit

Disa njerz t’egjër i zojin tre vet. Vjen kryesori i t’egjrive edhe pe jup urdhen:
Rjepni edhe me lekurat e tyne boni tupana po mas pari plotsojuni ka ni dëshir.
Ja plotsojn t’parit deshiren edhe ja rjepin lekuren, edhe t’dytit qashtu e i treti si deshir t’funit e lyp me ja pru ni thik. E merr thiken edhe pe ja nis mi rjep lekuren e vet krejt edhe ju thot:
Qetash hajde boni tupani me lekur t’temen.

113 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 5:37 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Plani

E bojin dy budall planin qysh mi thy banken.
Maspari e thejim deren, e mysim rojen edhe i marrim paret.
Kur shkojin te banka e shohin deren e qelne edhe s’ka roje.
Aaaa, apet na dështoi plani.

114 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 5:37 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Plani për pushim

Ni familje pi bon plan ku me shku për pushime verore...
Un isha shku diku ku s’jom kon kurr – thot djali.
Shum kallaj, shko te frizeri i grave – e kshillon baba.

115 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 5:38 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Datat ma t’randsishme

Dy datat ma t’njoftne n’historin e njerzimit:
Me 1641 p.e.s. egjiptiant e kan zbulu sholen e WC-s .
E me 1741 t’eres son francezt ja kan qel ni vrim.

116 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 5:38 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Apet ... a?

Mas luftes atomik pshtojin viq dy majmuna burr e gru. Del gruja me gjet ushqim edhe nuk gjon kurgjo përveq ni molle. Kur t’kthehet me moll n’dor esheh majmuni qeter edhe i thot:
A apet pi fillimit me ja nis a?

117 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 5:38 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Kolega dhe romani

Ni shkrimtar e rujke kufomen e koleges vet edhe thot vet me veti:
Eeee, i ngrati, me pas jetu viq edhe 10 dit kish mujt mi lexu librin tam ma t’ri.

118 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 5:38 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Burre e grua kane blere nje pako me prezervativ me shije te ndryshme.
-E dashur,fikim driten,une ve nje prezervativ e ti gjej se cfare shije ka.
sapo fikin driten,ajo e merr ne goje dhe i thote:
- shije djathi
-prit nje minute,se nuk e kam vene akoma.

119 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 5:39 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Ishte nji alamet femre dhe shko te gjinekologu. Gjinekologut i iken truni sa e shef. I thot te zhvishet dhe te shtrihet. Pastaj dhinekologu fillo i ferkon shalet.
- E di cfare po bej? - i thote femres.
- Po. Je duke pare se mos kam ndonje acarim lekure mes shaleve.
Pastaj gjinekologu fillon i ferkon gjokset.
- E di cfare po bej tani ? - e pyet.
- Po. Je duke kontrolluar se mos kam ndonje gjender kanceroze ne gjoks.
Gjinekologu nuk duron dot me dhe i hyp persiper dhe fillon seksin.
- Po tani e di cfare po bej?
- Po merr siden. Per kete problem erdha.

120 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 5:39 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
nje dite te bukur burri i thot gruas se do iki me sherbim ne pune dhe gruja i thot mir
diten tjeter niset burri per ne sherbim
dhe ne dake ne deren e shtepis troket dashnori1 me nje tuf me lule gruja hapi deren
Ai e kapi dhe e shtiu ne krevat me pas bie dera burri thot gruja shpejt shpejt futu posht krevatit i thot dashnorit.
Dhe ajo shkon te hapi deren dhe shef dashnorin e 2 me nje pako me cokollata me vete edhe ai e kap gruan dhe e shtin ne krevat por prap bie dera uuaa burri thot ajo me vrap i thot ati futu ne dollap
ajo shkon te hapi deren dhe shikon dashnorin e 3 duar bosh edhe ai e kap dhe e shtrin ne krevat gruan dhe ne ate koh vjene burri dhe troket te dera ajo i thot dashnorit te 3 te shkoj ne ballkon dhe kur hap deren shikon qe kishte ardh burri

121 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 5:39 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
-Pse ke ardhur kaq shpejt zemer
-po ja me zevendesoj nje shok sot
dhe te dy shtrihen ne krevat dhe burri thot
-a qe nuk mora nje tuf me lule per ty
dhe ne ate koh del dashnori 1 i gruas urdheroni keto lule i keni nga zoti faleminderit i thot burri dhe ai iken me vrap dhe burri thot a qe nuk mora ca cokollata
ne ate koh del dashnori 2 nga dollapi urdheroni i thot keto cokollata i keni nga zoti faleminderit i thot burri
Ne shtepi ra qetesia .......
mbas 5 minutash bie dera e ballkonit
burri hap ballkonin dhe gjen dashnorin 3 te gruas dhe i thot po ti ca do ketu

122 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 5:39 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Seriozisht

Shkon Rrusta tek doktori dhe i thotë:
- "Doktor e kam një problem shumë të tmerrshëm, kohëve të fundit askush nuk po më merr si serioz!"
Doktori i thotë:
- "Le bre mos ba hajgare..."

123 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 5:40 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Biondina dhe letra

Zyrtari i postës i drejtohet biondinës:
- Zonjushë letra juaj është tepër e rëndë, duhet t’i ngjisni edhe një pullë postare.
- Pse, sikur do të bëhet më e lehtë pastaj?!

124 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 5:40 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
Medicina preventive

Një i ri i thotë një vajze:
- Doktorët pohojnë se seksi është i mirë për lehtësimin e dhimbjeve tek inflamacioni i nyjave!
- Por, ti nuk ke inflamacion nyjash!
- A nuk paske dëgjuar për medicinën preventive a?

125 Re: Disa barcoleta nga un on Fri May 31, 2013 5:40 pm

     

TunCh   

Specialist I
Specialist I

TunCh
"E verteta"
Nje burre kur po jepte shpirt kerkon gruan dhe i thote.
- Grua, me fal, te kam genjyer. Gjithe ato net qe te thoja se jam ne pune deri vone isha me
femra te tjera. Dhe jo me nje po me dhjetra. Me fal por te kam tradhetuar.
Gruaja e qete i thote:
- E dija, prandaj ta dhashe helmin.

     

Sponsored content   


View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 5 of 6]

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum