Mir se erdhët në xCoDeZz

United states of Albania

Krijo nje Llogari ose kyqu per te Vazhduar ne Forum

Tevez: Ky Juventus është shumë i fortë  Login_10

Kyçu - Login

Emri Juaj:

Fjalëkalimi:

Qëndro i identifikuar:

Nuk jeni ende anetar? Regjistrohu!

Tevez: Ky Juventus është shumë i fortë  Welcom11

You are not connected. Please login or register

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1Tevez: Ky Juventus është shumë i fortë  Empty Tevez: Ky Juventus është shumë i fortë on Thu Dec 26, 2013 3:19 am

     

Lajme   

Lajme 24/7
Lajme 24/7

Lajme
Sulmuesi argjentinas, Carlos Tevez, e quan fantastike jetën në Torino te skuadra e Juventusit që pas transferimit nga Manchester City gjatë verës.Në 24 ndeshje me fanellën bardhezi, sulmuesi 29-vjeçari ka arritur të shënojë 12 herë, duke e fituar kështu plotësisht me meritë vendin në 11-shen titullare të Antonio Contes. “Ndihem shumë i lumtur në Torino. Tani është e rëndësishme të pushojmë dhe të përgatitemi për ndeshjen me Romën kur të rifillojë kampionati në javën e parë të janarit. Donim të ishim në krye të Serisë A në këtë fazë të garave dhe ia kemi dalë. Jemi të vetëdijshëm se ky Juventus është shumë herë më i fortë se ai që ka fituar në dy edicionet e fundit të Serisë A. Jam i lumtur sepse ky grup lojtarësh që kemi është spektakular”, ka theksuar Tevez. Pas 17 javësh të kampionatit italian, Juventusi gjendet në krye të renditjes me 5 pikë para Romës dhe ndeshjen e parë të vitit 2014 do ta ketë pikërisht me verdhekuqtë e Rudi Garcias më 5 janar.

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum