Mir se erdhët në xCoDeZz

United states of Albania

Krijo nje Llogari ose kyqu per te Vazhduar ne Forum

Gjithçka gati për Testin e maturës Login_10

Kyçu - Login

Emri Juaj:

Fjalëkalimi:

Qëndro i identifikuar:

Nuk jeni ende anetar? Regjistrohu!

Gjithçka gati për Testin e maturës Welcom11

You are not connected. Please login or register

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1Gjithçka gati për Testin e maturës Empty Gjithçka gati për Testin e maturës Fri May 31, 2013 10:49 am

     

Lajme   

Lajme 24/7
Lajme 24/7

Lajme
Të gjitha profilet e arsimit më 1 qershor do t’i nënshtrohen testit në lëndët Gjuhë amtare, gjuhë angleze dhe matematikë, ndërsa më 15 qershor do t’i nënshtrohen provimit nga lëndët profesionale, sipas profileve përkatëse. Publikimi i rezultateve do të bëhet më 24 qershor.

Për t’iu shmangur manipulimeve gjatë mbajtjes së tij, për administrim, përveç mësimdhënësve të angazhuar, do të jenë të pranishëm edhe stafi akademik nga Universitetet Publike, deputetë nga Komisioni i Arsimit të Parlamentit të Kosovës dhe përfaqësues nga Këshilli Rinorë i nxënësve të Republikës së Kosovës, thotë Kryetari i Komisionit Qendrorë Shtetërorë të Maturës në Ministrinë e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Nehat Mustafa. Sipas tij, numri i atyre që do ta mbikëqyrin këtë test arrin në katër mijë.

Sa i përket disa ankesave për pyetjet nga jashtë plan- programit, Mustafa thotë se kjo nuk është e mundur dhe se përpilimi i testit ka filluar prej kur ka përfunduar procesi i vitit të kaluar, duke u konsultuar me drejtorë, mësimdhënës dhe nxënës.
(Kosovapress)

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum