Mir se erdhët në xCoDeZz

United states of Albania

Krijo nje Llogari ose kyqu per te Vazhduar ne Forum

Del Boske: Votova për Xavin, Iniestan dhe Riberyn Login_10

Kyçu - Login

Emri Juaj:

Fjalëkalimi:

Qëndro i identifikuar:

Nuk jeni ende anetar? Regjistrohu!

Del Boske: Votova për Xavin, Iniestan dhe Riberyn Welcom11

You are not connected. Please login or register

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

     

Lajme   

Lajme 24/7
Lajme 24/7

Lajme
Në ditën e 63-vjetorit të lindjes, trajneri i Spanjës, Vicente Del Bosque bën publike votën e tij për “Topin e Artë”. Trajneri i kampionëve të Botës dhe Europës, pasi ka hezituar shpesh herë të tregojë votën e tij thekson se ka votuar për Xavin, Inestan dhe Riberyn.”Kam votuar për ata që mendoj se e meritojnë. Nuk dua të hyj në asnjë duel personal, pasi për mua kjo është dicka shumë e vogël. Kam votuar Xavin dhe Inestën pasi janë në listë. I treti është Ribery për një arsye të thjeshtë, ka fituar më shumë se kushdo në Evropë. Francezi ka fituar me Bayernin e Mynihut kampionatin, Kupën e Gjermanisë dhe Champions League. Gjithashtu Ribery ka arritur të jetë me kombëtaren franceze në botërorin e Brazilit. Ai është një përfaqësues i denjë i Bayernit të Munichut”, ka theksuar Del Bosque.

63-vjecari Del Bosque ka snobuar në këtë votim dy yjet e La Ligas, duke i dhënë votën Franck Ribery të Bayernit të Munichut. Është qartësisht e kuptueshme që vota për dy fantazistët e “La Rojas”, është më shumë një vlerësim personal për atë që japin në ekipin e tyre si Xavi dhe Inesta sesa për arritjet në vitin 2013. Në këtë mënyrë, Ribery ka fituar një duel të rëndësishëm në distancë me Cristiano Ronaldon, pasi ka marë vlerësimin nga trajneri që udhëheq kampionët e botës të cilët përfaqësojnë La Ligan, në të cilën aktivizohet ylli portugez.

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum