Mir se erdhët në xCoDeZz

United states of Albania

Krijo nje Llogari ose kyqu per te Vazhduar ne Forum

Huawei bën gati rrjetin 5G Login_10

Kyçu - Login

Emri Juaj:

Fjalëkalimi:

Qëndro i identifikuar:

Nuk jeni ende anetar? Regjistrohu!

Huawei bën gati rrjetin 5G Welcom11

You are not connected. Please login or register

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1Huawei bën gati rrjetin 5G Empty Huawei bën gati rrjetin 5G on Wed Dec 25, 2013 6:37 pm

     

SHiiFT   

Elite
Elite

SHiiFT
Huawei bën gati rrjetin 5G Huawei10

Operatorët botëror të telekomit jo shumë kohë më parë e kanë lëshuar gjeneratën 4G të internetit në mobil, ndërsa tani ofruesi i shërbimeve të tyre - prodhuesi i njohur kinez Huawei tashmë është duke punuar në gjeneratën e ardhshme të teknologjisë së internetit në mobil, gjeneratën e re, 5G.


Kompania ka thënë se është e nevojshme që të fillojë të investojë në kërkime dhe zhvillim për rrjetin 5G sepse sipas tyre "tani pothuajse të gjithë mund të gjenerojnë të dhëna të mëdha".

Si hap të parë Huawei është duke punuar për zhvillimin e standardeve globale për 5G me shpresën për të ofruar shpejtësi të të dhënave deri në 10GB /sek, që është shpejtësi 10 herë më e madhe sesa ajo e ofruar nga rrjeti 4G.

Kjo shpejtësi do ta bënte 5G-në të krahasueshme me internetin brezëgjerë me fibër, dhe e aftë për të dhënë definicion të lartë dhe filmat 3D për telefonat mobil.

Vendosja e rrjetit 5G mund të jetë rreth pesë vjet larg arritjes tek përdoruesit. Ideja e 5G-së nuk është që ta zëvendësojë internetin e shpejtë me fibër, por ta plotësojë atë.

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum