Mir se erdhët në xCoDeZz

United states of Albania

Krijo nje Llogari ose kyqu per te Vazhduar ne Forum

Tahiri: Normalizimi nuk do të dështojë Login_10

Kyçu - Login

Emri Juaj:

Fjalëkalimi:

Qëndro i identifikuar:

Nuk jeni ende anetar? Regjistrohu!

Tahiri: Normalizimi nuk do të dështojë Welcom11

You are not connected. Please login or register

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1Tahiri: Normalizimi nuk do të dështojë Empty Tahiri: Normalizimi nuk do të dështojë on Wed Jul 24, 2013 2:30 am

     

Lajme   

Lajme 24/7
Lajme 24/7

Lajme
Në kuadër të dialogut politik, pasdite do të takohen kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai i Serbisë, Ivica Daçiq. Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Edita Tahiri, ka thënë se Kryeministri Thaçi në këtë takim do ta kërkojë përshpejtimin e zbatimit të marrëveshjes së marrëdhënieve me Serbinë.
Në këtë kontekst, Tahiri ka vlerësuar se në këtë fazë është shumë i rëndësishëm angazhimi i BE-së për vlerësimin e dinamikave të zbatimit të marrëveshjes.

Pavarësisht tendencave të Serbisë për ta zvarritur implementimin e marrëveshjes, Tahiri ka deklaruar për “Epoka e Re” se procesi i normalizimit mes dy shteteve nuk do të dështojë.

Sipas saj, idetë e Beogradit që serbët e veriut të përfshihen në një “listë të përbashkët zgjedhore”, nuk janë aspak demokratike. “Thirrjet për lista unike zgjedhore u ngjasojnë kohëve të kaluara dhe sistemeve të kaluara”, ka thënë ajo.

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum