Mir se erdhët në xCoDeZz

United states of Albania

Krijo nje Llogari ose kyqu per te Vazhduar ne Forum

Admir Mehmedi huazohet në Fraiburg Login_10

Kyçu - Login

Emri Juaj:

Fjalëkalimi:

Qëndro i identifikuar:

Nuk jeni ende anetar? Regjistrohu!

Admir Mehmedi huazohet në Fraiburg Welcom11

You are not connected. Please login or register

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1Admir Mehmedi huazohet në Fraiburg Empty Admir Mehmedi huazohet në Fraiburg on Sat Jul 13, 2013 1:25 pm

     

Lajme   

Lajme 24/7
Lajme 24/7

Lajme
Skuadra e Bundesligës, Frajburg, ka siguruar shërbimet e sulmuesit shqiptar të përfaqësueses së Zvicrës, Admir Mehmedi, për edicionin e ardhshëm.22-vjeçari është transferuar në Frajburg në formë huazimi, me opsionin që klubi gjerman ta blejë kartonin e tij nga Dinamo e Kievit më vonë . ”Kemi qenë në kontakte për Mehmedin që disa vite dhe jemi shumë të lumtur që më në fund negociatat u përmbyllën me sukses. Admiri është një lojtar që mund të luajë në pozita të ndryshme. Ai është një sulmues i cili e kupton shumë mirë lojën dhe tashmë e ka dëshmuar se mund të luajë në nivele të larta”, ka theksuar drejtori sportiv i Frajburgut, Klemens Hartenbah. Mehmedi u bë pjesë e Dinamos së Kievit në afatin e dimrit në vitin 2012, duke u transferuar nga Cyrihu, kurse me ukrainasit ka luajtur 31 ndeshje.
(RTK)

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum