Mir se erdhët në xCoDeZz

United states of Albania

Krijo nje Llogari ose kyqu per te Vazhduar ne Forum

Haradinaj: Miratimi i ligjit për amnisti nuk ka pasur alternativë Login_10

Kyçu - Login

Emri Juaj:

Fjalëkalimi:

Qëndro i identifikuar:

Nuk jeni ende anetar? Regjistrohu!

Haradinaj: Miratimi i ligjit për amnisti nuk ka pasur alternativë Welcom11

You are not connected. Please login or register

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

     

Lajme   

Lajme 24/7
Lajme 24/7

Lajme
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, partia e të cilit vazhdimisht ka dhënë mbështetjen për procesin e dialogut Kosovë-Serbi, tha se miratimi i ligjit për amnisti nuk ka pasur alternativë. Në emisionin politik `Debat` të RTK-së, qe transmetohet sonte, Haradinaj tha se Kosova është dashur të dërgojë mesazhe të qarta integrimi për serbët e veriut të Kosovës.Duke folur për zhvillimet e tjera në skenën politike të vendit dhe mundësinë e koalicioneve, Haradinaj përjashtoi çdo mundësi bashkëpunimi me lëvizjen Vetëvendosje.

I pyetur për mundësinë që AAK-ja të bashkëqeverisë me PDK-në në mandatin e ardhshëm, Haradinaj tha se nuk preferon një koalicion të tillë ndërsa tha se mbetet i hapur për bashkëpunim me LDK-në.

Kryetari i AAK-së tha se po punon maksimalisht për të arritur rezultat sa më të mirë në zgjedhjet lokale të 3 nëntorit derisa u shpreh i bindur se AAK-ja do të arrijë më shumë se rezultati i zgjedhjeve lokale në vitin 2009, kur kjo parti kishte marrë rreth 20 % të votave të elektoratit.
(RTK)

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum