Mir se erdhët në xCoDeZz

United states of Albania

Krijo nje Llogari ose kyqu per te Vazhduar ne Forum

AAK: VV me agjendë shpifjesh, fajtorët i ka brenda vetes Login_10

Kyçu - Login

Emri Juaj:

Fjalëkalimi:

Qëndro i identifikuar:

Nuk jeni ende anetar? Regjistrohu!

AAK: VV me agjendë shpifjesh, fajtorët i ka brenda vetes Welcom11

You are not connected. Please login or register

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

     

Lajme   

Lajme 24/7
Lajme 24/7

Lajme
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), i konsideron si shpifje qëllimkëqija dhe pa mbulesë, akuzat e sotme të Lëvizjes Vetëvendosje ndaj AAK-së.


Në konferencën e sotme për shtyp të VV-së, Dardan Molliqaj ka thënë se AAK është parti e haraçit.

“AAK dhe të gjithë qytetarët e Kosovës e dinë dhe e kanë të qartë agjendën e vazhdueshme të Lëvizjes Vetëvendosje. Ne e kuptojmë fustrimin e këtij subjekti politik, por kërkojmë që fajtorët e të gjithë këtij dëmi t’i kërkojnë dhe t’i gjejnë brenda vetes”, thuhet në një njoftim të AAK-së.

AAK potencon edhe një herë se këto shpifje të Vetëvendosjes nuk iu bëjnë përshtypje qytetarëve të Kosovës, e as atyre të Dukagjinit. AAK e fton Lëvizjen Vetëvendosje që të gjitha akuzat, nëse ka fakte, t’i drejtojë në organet kompetente vendore dhe ndërkombëtare dhe të mos lansojë shpifje për konsum politik dhe konform agjendave të saj të dëmshme për vendin, thuhet në njoftim.
(RTK)

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum