Mir se erdhët në xCoDeZz

United states of Albania

Krijo nje Llogari ose kyqu per te Vazhduar ne Forum

LDK do të votojë pro ratifikimit të marrëveshjes Login_10

Kyçu - Login

Emri Juaj:

Fjalëkalimi:

Qëndro i identifikuar:

Nuk jeni ende anetar? Regjistrohu!

LDK do të votojë pro ratifikimit të marrëveshjes Welcom11

You are not connected. Please login or register

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

     

Lajme   

Lajme 24/7
Lajme 24/7

Lajme
Deputetët e LDK-së nesër do të votojnë pro ratifikimit të marrëveshjes Kosovë-Serbi në Parlamentin e Kosovës, derisa Lëvizja Vetëvendosje bën thirrje për protesta në kohën kur të parlament votohet për Projektligjin për Ratifikimin e Marrëveshjes, me të cilën synohet rregullimi dhe normalizimin i marrëdhënieve mes Republikës së Kosovës dhe Republikës së Serbisë.Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se do të përkrahin marrëveshjen e arritur në Bruksel dhe se LDK e sheh në interes të Kosovës krijimin e marrëdhieve të mira ndërshtetërore me fqinjët duke përfshirë këtu edhe me Serbinë. Përkrahja e dialogut sipas Mustafës është e vetmja zgjidhje për veriun e Kosovës dhe shtrirjen e sovranitetit edhe për atë pjesë të vendit.

“Është e drejtë e deputetëve që ata të votojnë, mirëpo qëndrimi i LDK-së është që ne të përkrahim këtë proces, për arsye se përkrahim vendet kryesore, të cilat neve na kanë ndihmuar gjatë këtyre proceseve, gjatë kohës kur kemi qenë të okupuar, edhe gjatë çlirimit, edhe gjatë ndërtimit demokratik të vendit. E përkrahin edhe partitë popullore evropiane pjesë e së cilës edhe jemi ne, prandaj është një orientim politik të cilën e kemi trashëguar që nga presidenti Rugova që me dialog të zgjidhim çështjet, dhe ne do të ndjekim politikën e dialogut dhe fqinjësisë së mirë”, ka thënë Mustafa.

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum