Mir se erdhët në xCoDeZz

United states of Albania

Krijo nje Llogari ose kyqu per te Vazhduar ne Forum

Shitet 666 mijë $ kompjuteri i parë i Apple Login_10

Kyçu - Login

Emri Juaj:

Fjalëkalimi:

Qëndro i identifikuar:

Nuk jeni ende anetar? Regjistrohu!

Shitet 666 mijë $ kompjuteri i parë i Apple Welcom11

You are not connected. Please login or register

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1Shitet 666 mijë $ kompjuteri i parë i Apple Empty Shitet 666 mijë $ kompjuteri i parë i Apple on Fri May 31, 2013 1:48 am

     

Prince#   

Administrators
Administrators

Prince#
Shitet 666 mijë $ kompjuteri i parë i Apple Largeaapple113wi6s1a97zf

Njëri nga kompjuterët e parë të prodhuar nga gjiganti teknologjik Apple është shitur në një ankand në Gjermani, me një çmim prej 666 mijë dollarësh.

Shtëpia gjermane e Ankandeve Breker tha të shtunën se kompjuteri ishte blerë nga një blerës anonim në Azi.

I ashtuquajturi Apple 1 u ndërtua nga themeluesit e Apple, Steve Jobs dhe Steve Wozniak, në garazhin e një shtëpie familjare.

Ai është ndërtuar në vitin 1976 dhe është një nga gjashtë kompjuterët e tillë në botë, që ende funksionojnë.

Kompjuteri përbëhet nga një motherboard dhe nuk ka as monitor e as tastierë.

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum